Archivo di e Categoria ‘Economia’

A dicidi pa mantene e porcentahe actual di e tasa di e “reserve requirement” na 11% y e “advance rate” na 1%

Publication: Tuesday, 24 January 2017. Categoria: Economia

Comite di Maneho Monetario BCA

ORANJESTAD     (AAN):   Durante e reunion di dia 13 di December 2016 e Comite di Maneho Monetario (CMM)[1] di Banco Central di Aruba (BCA) a dicidi pa mantene e porcentahe actual di e tasa di e “reserve requirement” na 11 porciento y e “advance rate” na 1 porciento, despues di a evalua e datonan economico y monetario mas recien. A considera e siguiente informacion y analisis den e proceso pa yega na e decision aki.

Domestico netto y Reserva di Divisa netto a subi na October aña pasa

Publication: Saturday, 14 January 2017. Categoria: Economia

Banco Central a mustra

ORANJESTAD (AAN): E siman aki, Banco Central a manda nan resumen di e Relato Mensual di October 2016.

Den e luna di October 2016, e cantidad di placa den circulacion a subi cu Afl. 19,1 miyon te na Afl. 4.063,8 miyon, compara cu e luna anterior. Esaki a resulta for di un crecemento den tanto e activo domestico netto  como e reserva di divisa netto di Afl. 16,0 miyon y Afl. 3,1 miyon, respectivamente.

ATIA cu session informativo encuanto e estado di Aruba su economia

Publication: Thursday, 15 December 2016. Categoria: Economia

ATIA cu session informativo encuanto e estado di Aruba su economiaORANJESTAD   (AAN): Recientemente ATIA conhuntamente cu Sr. Ryan Peterson, General Manager di Economic Policy na Banco Central di Aruba, a presenta un sesion informativo encuanto e estado di Aruba su economia exclusivamente pa miembronan di ATIA.

Sr. Peterson a presenta cifranan di e di tres kwartaal di 2016 te cu September den comparacion cu añanan anterior y a toca e siguiente temanan: consumo, inversion, turismo y importacion.

Profil Economico

Publication: Thursday, 26 May 2016. Categoria: Economia

Profil Economico

Publication: Thursday, 19 May 2016. Categoria: Economia

Profil Economico

Publication: Thursday, 12 May 2016. Categoria: Economia

Profil Economico

Publication: Friday, 6 May 2016. Categoria: Economia

Profil Economico

Publication: Thursday, 28 April 2016. Categoria: Economia

Profil Economico

Publication: Thursday, 21 April 2016. Categoria: Economia

Profil Economico

Publication: Thursday, 14 April 2016. Categoria: Economia

Profil Economico

Publication: Thursday, 7 April 2016. Categoria: Economia

Profil Economico

Publication: Thursday, 31 March 2016. Categoria: Economia

Profil Economico

Publication: Thursday, 24 March 2016. Categoria: Economia

Profil Economico

Publication: Thursday, 17 March 2016. Categoria: Economia

Profil Economico

Publication: Thursday, 10 March 2016. Categoria: Economia