Home Deporte Aruba a gana varios medaya den competencia den e campeonato regional di...

Aruba a gana varios medaya den competencia den e campeonato regional di World Tang Soo Do na Panama

108
0
SHARE
- Advertisement -

ORANJESTAD (AAN) – Diamars 9 di juli un delegacion di Aruba Tang Soo Do Federation y Gihae Tang Soo do Studio a sali pa un competencia 17th Regional Championship di World Tang Soo Do Association na Panama bou Guia di Master Melissa Noguera.

E campeonato a wordo organisa dor di Region #18 Centroamericano y di Caribe di WTSDA.
Tabatin varios pais compitiendo incluyendo Costa rica, Panama Puerto rico, Mexico, Merca y Aruba. Cu un total di 200 participante. E nomber di atletanan representado den e seleccion di  Aruba tawata Jaileen Tromp 1st Dan, Shanro Thomas 1st Dan, Joshua Paimino 2nd Dan y Gilberto Boerleider 3rd Dan.

Tambe tabata tin 12 alumnonan di Gihae Tang Soo do cu a competi na e campeonato aki.

E competencia mes a tuma lugar Diasabra 13 di Juli na domo Di universidad di Panama.
Cu solamente 16 participante Aruba a logra un total di 21 medaya di oro, 11 medaya di zilver
4 medaya di bronz.
4 grandchampion den faha di color
Grandchampion Junior Male Black Belt Division
Grandchampion Senior Male Black Belr Division

E seleccion a trece como resultado: Jaileen Tromp
oro Hyung – zilver den weapon Hyung -zilver sparring

Joshua Palomino: -oro pa weapon Forms, -zilver forms-oro pa sparring
Runner up Grandchampion Male  Junior black belt division

Shanro : – oro hyung, – weapon hyung, Sparring
Grandchampion Junior Blackbelt Division 16, division years and under

Gilberto Boerleider:  oro hyungs, – oro weapon Hyung – zilver sparring.
Grandchampion adult black belt division 17-35 division 17 – 35 years

Resultado Grupo Gihae Tang Soo Do studio Aruba
Florian van Oosten : oro hyungs y sparring
Elijah Hernandez: -oro hyungs y sparring

David  Koolman: bronze hyung, – zilver sparring

Abbygail Wever: oro hyung, -bronze sparring

Eline Marie Hernandez : bronze hyung, -zilver sparring

Aline van der Sloot: – zilver hyung, 1 sparring

Roos van der Sloot: –  oro hyung, – sparring
Grandchampion Female Orange Belt Division

Jayden Dirks: – oro hyung, – zilver sparring

Juninho da Silva : oro hyung, – sparring
Grandchampion Male Orange Belt Division

Christian Sanchez : – zilver hyung , – bronze sparring

Hayley Morenk: – oro weapon Hyung,  – oro hyung, – sparring
Grandchampion Female Brown Belt divsion

Jady Franken : – oro weapon Hyung,  – zilver hyung, – oro sparring
Grandchampion Female Red Belt Division

Aruba Tang Soo Do Federation kier a gradici e comision di subsidio y Lotto pa Deporte pa e gran aporte ricibi.

- Advertisement -

DUNA COMENTARIO

Please enter your comment!
Please enter your name here